שאלות ותשובות

רפואה סינית

קביעת טיפול למטפל תלויה בסיבת הפניה הראשונית. במידה וישנו כאב שמלווה את המטופל אז מומלץ לקבוע טיפולים שיהיו קרובים אחד לשני לפחות בהתחלה על-מנת שהטיפולים יוכלו ללמד את הגוף ל"החזיק" את עצמו ללא כאב  עד הטיפול הבא ומשם הגוף ילמד כיצד לחיות ללא הכאב. כמובן שיש הבדל האם זהו כאב כרוני ואו כאב אקוטי- המשך יהיה בהתאם.
ככלל טיפולים ברפואה הסינית הם טיפול מונע, זו מטרתם הראשונית. במידה והמטופל סובל מכאב כרוני, לדוגמא כאב גב תחתון, טיפולים ברפואה סינית ישמור על המצב של הגב ללא כאבים בצורה סטאטית כטיפול מונע. כמו שאנו לוקחים את  הרכב שלנו למוסך כל 10,000 קילומטר לטיפול, כך גם הגוף שלנו שהרי הוא מכונה צריך את הטיפול שלו בכדי להחזירו לאיזון הדרוש לו.

לפעמים לאחר טיפול, ישנה ראקציה טיפולית.
הכוונה היא שלפעמים לאחר הטיפול הכאב יכול להתגבר, גם ביום שלמחרת ובהדרגה הוא יורד ותהיה הקלה משמעותית.
כיוון שאנו עובדים על הגוף ו"מכוונים" אותו בחזרה לאיזון שלו, לפעמים לוקח לו מעט זמן ותחושות עד שהוא מגיע לכך, לכן אין מה לחשוש- כל עוד והכאב נפתר יום למחרת הטיפול ולא ממשיך להחמיר.

כמובן, אפשר לדבר עם המטפל, כל עוד וזה לא מפריע למטופל להתרכז, להנות ולחוות את הטיפול בצורה הטובה ביותר עבורו.

התאמת הטיפול עבור המטופל לרוב תלוי בסוג הפניה שבגללה הוא רוצה להגיע לטיפול.
אם המטופל רוצה להגיע ל"טיפול פינוק", הוא יכול לשאול את המטפל מהו כל טיפול וכך לבחור את מה שיותר מתאים עבורו, במידה וישנה בעיה אחרת כמו בעיה אורתופדית או מערכת עיכול למשל- עדיף להתייעץ עם המטפל שיידע להתאים את הטיפול הנכון ביותר עבור המטופל.

המטופל יכול לספר למטפל כל מה שעל ליבו, גם כאן קיים חיסיון מטפל מטופל, מעבר לכך רצוי מאוד שהמטופל יספר לטפל את כל הפרטים החשובים לגבי פנייתו, כדי שהמטפל יוכל לקחת את כל הפרטים בחשבון תוך כדי הטיפול.

טיפולים ברפואה הסינית  עוזרים במגוון רחב של בעיות גופניות ונפשיות שונות:
הפרעות עיכול: תסמונת המעי הרגיז, קרוהן, כוליטיס, עצירות ובעיות עיכול מגוונות.
גניקולוגיה: PMS (כאבים לפני הווסת), ווסת לא סדירה, כאבים בזמן הוסת ותופעות מלוות.
אורתופדיה: כאבי גב, כאבי ראש, מיגרנות, כאבי צוואר וכתפיים, נקע, ברכיים, תפיסות שרירים ועוד..
מתח נפשי: דיכאון, חוסר אנרגיה, מתחים, חרדות.
ראש: כאבי ראש, מיגרנות, סחרחורות ועוד…
ומגוון נושאים נוספים:כגון: בעיות נשימה, אלרגיות, אסטמה, דלקת פרקים וכו.

בוודאי, אפשרי להרדם בטיפול, זה נותן לגוף את הרפיון המלא ואת התשומת לב המלאה כדי לקבל את  הטיפול בצורה טובה ומועילה בשבילו.

אין איזשהם כללים או חוקים לגבי בחירת מטפל, בעצם הדברים החשובים הם שהמטפל יהיה מקצועי, שיוכל לתת למטופל מענה לבעיה שבגללה הוא הגיע, שהמטופל ירגיש שהוא סומך על המטופל שיטפל בו, שיהיה חיבור ונוחות והתאמת ציפיות לגבי הטיפול או סידרת הטיפולים.
הכי חשוב שהמטופל ירגיש שהוא בידיים טובות ושהמטפל יוכל לענות לצרכיו.